Hallinto

Hallituksen jäsenet


Jaakko Levälampi
, puheenjohtaja, tila-asiat, jaakko.levalampi@gmail.com
Ninnu Räihä, varapuheenjohtaja, varainhankinta, keittiö, siivous, tiedotus, unimuura@hotmail.com
Antti Ansas, rahastonhoitaja, antti.ansas@gmail.com
Hanna Krogars, sihteeri, tiedotus, hanna.krogars@gmail.com
Linda Larsen, iltapäiväkerho, linda@halica.fi
Mia Hermansson, varajäsen, päiväkodin yhteyshenkilö, mia.hermansson@yahoo.com
Tanu Tauru, varajäsen, talous, tanu.tauru@gmail.com
Sanna Saari, varajäsen, tila-asiat, sanna.saari@gmail.com
Eeva-Maria Robertz, varajäsen, talous, eeva.robertz@gmail.com

Sähköposti: info(at)fredrikakoulu.fi

Työryhmät ja yhteisöllisyys
Steinerkoulun oppilaiden vanhemmat ovat osa kouluyhteisöä. Vanhemmat voivat osallistua oman kiinnostuksensa, kykyjensä ja aikansa mukaan hallituksen lisäksi erilaisiin työryhmiin. Yhteisen tekemisen kautta syntyy ystävyyssuhteita oman lapsen kavereiden vanhempiin ja vanhemmat pääsevät vaikuttamaan koulun kehittämistyöhön. Työryhmät toteuttavat johtokunnan päätöksiä käytännössä ja valmistelevat tulevia päätösesityksiä.

This is a demo store for testing purposes — no orders shall be fulfilled.